5 лесни факта за описаната Шанхайска история

5 лесни факта за описаната Шанхайска история

5 лесни факта за описаната Шанхайска история

Blog Article

"Без съмнение Шанхай е културен метрополис, ала с прекалено вулгарен привкус." От този митичен образ, изплувал от официални и неофициални свидетелства, французойката Мари-Клер Бержер, университетски преподавател и автор на трудове за историята на Китай, изгражда истинския облик на Шанхай, като се позовава на изобилен архивен

Трудова борса в Стара Загора предоставя възможност за директен контакт между работодатели и безработни

Произведение на изкуството с лица на трансджендър хора украсява площад „Трафалгар“ в Лондон

Базирана на истински събития и факти, книгата отдава почит на китайските работници, изпратени на фронта.

Трябва да влезете с регистрацията си преди да можете да изпращате съобщения! Затвори

Гергана Стоянова и Владо Михайлов разказват трагичните истории на иконите Мерилин Монро и Кърт Кобейн

Добро утро!  Нека започнем деня с вдъхновяващи думи: "Мечтателите движат света напре...

Николай Хайтов: Сюжетът за разказ е пластилин: мачкай, гъни, свивай, сочи и засуквай, той понася всички приумици на въображението

Однако Чан не мог допустить перехода в японские руки провинций Цзянсу и Чжэцзян. В провинции Цзянсу находились как Нанкин (тогдашняя столица Китая), так и Шанхай (крупнейший порт). Именно в этих провинциях в годы «Нанкинского десятилетия» возводились основные промышленные мощности.

Не можеше да се върне обратно в Китай. Просто не можеше. Не и когато бе свободна да се разхожда навсякъде из Париж, да обикаля пазарите и музеите.

Трагичната, вълнуваща и за съжаление, автентична история на Сангми разкрива една от почти непознатите страници от историята разкази Шанхай на Втората световна война и жестокостите, които японската армия извършва в Корея и Китай в стремежа си да създаде своята азиатска империя.

Единственият роман на Оскар Уайлд излиза в ново илюстровано издание у нас (откъс)

Каталог Дари книга Актуално За нас Подкрепи ни Контакти Партньори

От дълго време насам китайските университети и фирми се опитват, доколкото е възможно, да успеят да произвеждат частите за превозните средства локално в Китай. Тази локализация трябва да пренесе методиката на производство в страната и също така да намали разходите. Има частични съмнения, че всъщност тази мярка във всички случаи ще доведе до желаното понижаване на разходите. По-нататъшното развитие на системата е съществено зависимо от инженерните успехи и общата работа с немските производители.

Report this page